Menu
Sepetiniz

Mesafeli Satış Sözleşmesi


MADDE 1- TARAFLAR 


1.1. SATICIYA AİT BİLGİLER 


Adı / Ünvanı : Tonyukuk Reklam Ajansı 

Adresi: MAHMUTBEY MAH. 2405. SK. NO: 53 BAĞCILAR/ ISTANBUL 

Telefon: 08502551537 


Email : bilgi@webdeposu.com 

1.2.ALICIYA İLİŞKİN BİLGİLER 


www.webdeposu.com sitesine üye olurken kullanılan ad/soyad,T.C Kimlik No, adres ve iletişim bilgileri esas alınır. 

Adı Soyadı / Ünvanı : ............. 

T.C No / Vergi No : ............. 

Adresi : ............. 

Telefon : ............. 

E-posta : ............. 

MADDE 2 - KONU 


İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait www.webdeposu.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini (eticaret ) yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış ücreti belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. 


Alıcı, satıcının isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri, satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları ve masrafları vs. satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı, şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık, anlaşılır ve internet ortamına (e-ticaret sitesinde ) uygun şekilde satıcı tarafından bilgilendirildiğini, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal sipariş verdiğini is bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder. 


www.webdeposu.com sitesinde yer alan ön bilgilendirme ve alıcı tarafından verilen sipariş üzerine düzenlenen fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır. 

MADDE-3  MAL/HİZMETİN ÖZELLİKLERİ VE TESLİMATI 


3.1 Ürünlere Ait Bilgiler 


İşbu sözleşmenin konusu, SATICI'nın, ALICI'ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri uygulama Esas ve Usulleri Hakkında yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır. 


Ürünün Adı : ............. 

Kodlama Dili : ............. 

Ürünün Miktarı : ............. 

Ürünün Fiyatı : ............. 

Ürünün Vergisi : ............. 

Özellikleri : ............. 


 

3.2 Teslimat Şekli 


www.webdeposu.com sitesinde satılan ürünler elektronik ortamda kullanılan Medya Dosyası ve Yazılım Programlama dosyalarıdır. Teslimat şekli ALICI’nın, ürünün bedelini ödedikten sonra satın aldığınız paket tarafımızdan kurularak demoda gördüğünüz şekilde teslim edilmektedir. Yönetim panelinden sitenizin içeriklerini düzenleyebilirsiniz. Sadece üyelik statüsü bayi olan müşterilerimiz kendi hostinglerinde kullanabilirler. MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER 


4.1 - ALICI, Madde 3'te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme sekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. 

4.2- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kurulusun teslimatı kabul etmemesinden Tonyukuk Reklam Ajansı sorumlu tutulamaz. 

4.4 – Tonyukuk Reklam Ajansı, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen ürünü teslim edilmesinden sorumludur. 

4.5 - Sözleşme konusu ürünün teslimatı için iş bu sözleşmenin imzalı nüshasının Tonyukuk Reklam Ajansı na ulaştırılmış olması veya bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme sekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Tonyukuk Reklam Ajansı Yazılım ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir. 

4.6 - Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nin kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksiz veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kurulusun ürün bedelini firmamıza ödememesi halinde, ALICI'nin kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün ücretini 3 gün içinde Tonyukuk Reklam Ajansı 'na gönderilmesi zorunludur. 

4.7- Teslim edilen ürüne 1 (bir) yıl yazılım kaynaklı sorunlara ücretsiz destek sağlanmaktadır. Kullanıcı kaynaklı yaşanan sorunlar ÜCRET DAHİLİNDE çözülmektedir. 

4.8- Satın aldığınız yazılımlarda talep edeceğiniz özel düzenlemeler ÜCRETE TABİDİR. 

4.9- Web Paketlerimiz domaine lisanslı verilmektedir, her bir domain için yeniden satın almanız gerekmektedir. Sipariş verilen web paketi siparişte belirtilen domaine lisanslanır. Kurulumundan sonra cayma, domain değiştirme hakkı bulunmamaktadır. 

5.0- (Bayiler için geçerlidir ) Satın aldığınız yazılımı kendi hostinginizde çalıştırıyorsanız Hosting kaynaklı sorunlara destek verilmemektedir. 

5.1- (Bayiler için geçerlidir ) Satın aldığınız yazılımı kendi sunucunuzda barındırıyorsanız sitenizin yedek alma sorumluluğu sizdedir.  

5.2- İşbu sözleşme, ALICI tarafından Ürün alımı gercekleştiğinde veya üye olma işlemini gerçekleştirdiği andan itibaren geçerlilik kazanır. 


MADDE 5 - CAYMA HAKKI 


ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği domaine kurulumundan sonra cayma, domain değiştirme hakkına sahip değildir. Ürünlerimiz domaine lisanlıdır, herhangi bir lisans takip sistemi yoktur, lisans silme işlemi yapılamamaktadır. Bu nedenle sipariş verdiğiniz web tasarım paketini teslim aldığınızdan itibaren ürün kullanımı ortaya çıkmaktadır.  Bu nedenle web tasarım paketinin domaine kurulduğu ya da, müşteri yazılım dosyalarını panelinden indirdikten sonra iade, iptal, cayma hakkı bulunmamaktadır. Ancak müşteri, Web tasarım paketinin kurulumunu domain adresine yapılmamış ise, kurulum almayan müşteriler için de yazılımı bilgisayarına indirmemiş ise domain değiştirme, cayma, iade hakkı ortaya çıkmaktadır. 

Ayrıca, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen web tasarım paketlerinde de tüketici cayma hakkini kullanamaz. 


Ödemenin kredi kartı veya benzeri bir ödeme kartı ile yapılması halinde tüketici, kartın kendi rızası dışında ve hukuka aykırı biçimde kullanıldığı gerekçesiyle ödeme işleminin iptal edilmesini talep edebilir. Bu halde, kartı çıkaran kuruluş itirazın kendisine bildirilmesinden itibaren 10 gün içinde ödeme tutarını tüketiciye iade eder. 


İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Tonyukuk Reklam Ajansı’nin yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. 


Siparişin sonuçlanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.